“Путівник з історії Польщі” Лукаш Камінський, Мацей Коркуць

Доступно в "Библиотеке полонистики"
Закладки
ClosePlease loginn

Еще нет аккаунта?Регистрация

Cпочатку Польща була середніх розмірів державою перших П’ястів, яким доводилося виборювати своє місце серед сусідів. Була маленьким королівством Локетка – об’єднанням земель, зібраних після періоду удільної роздробленості. Була також могутньою державою Ягеллонів, яка належала до першої ліги гравців, що визначали напрямки європейських політичних рокірувань. Згодом – Річчю Посполитою Обох Народів, повною почуття своєї вагомості державного, що реалізувала власну оригінальну модель політичного устрою, заснованого на свободі і релігійній толерантності. Потім нам довелося пізнати гіркий смак підкорення, занепаду і зникнення з політичної карти континенту. Було у нас й карликове Варшавське Князівство – сповнене надій на відновлення колишньої величі. На Віденському конгресі поділена між загарбниками Польща була об’єктом політичного торгу великих держав, яких не цікавила думка поляків. У наступному столітті ця історія повторилася в Ялті – цього разу як наслідок трагічних років Другої світової війни. Нині ми – європейська держава середніх розмірів з досвідом копіткого відновлення і трансформації економіки після періоду комуністичного поневолення.

В таких драматично суперечливих умовах формувались поляки, передаючи від покоління до покоління ген свободи – етос незалежної держави вільних громадян, суспільства, яке не відмовляється від мрії про відродження суверенної держави і бореться за це.

Путівник з історії Польщі, який ми передаємо у ваші руки, був підготовлений до Всесвітніх Днів Молоді, що пройшли в Кракові в 2016 році, і був задуманий як пролог до більш глибокого пізнання нашої країни. І, я переконаний, він і надалі може виконувати таку функцію.

д-р Кароль Навроцький
голова Інституту національної пам’яті

0 0 оценок
Рейтинг статьи
Скачать/Pobrać/Download
Upgrade to Turbo

Если ссылки нет или она не работает, обязательно прочитайте Как скачать с сайта. Если это не помогло, пожалуйста, выделите название материала и нажмите Ctrl+Enter.

Подписаться
Уведомление о
0 комментариев
Inline Feedbacks
Посмотреть все комментарии